Kliny dachowe styropianowe wg projektu klienta

Kliny dachowe styropianowe wg projektu klienta

kliny dachowe styropianowe

Kliny dachowe styropianowe służą do profilowania powierzchni płaskich: dachów, tarasów, oraz innych, takich którym chcemy nadać spadek czy odpowiednie pochylenie w celu odprowadzenia wody opadowej, rozprowadzenia wody na połaci do otworów spustowych i rynien.
Zastosowanie tego rozwiązania jest dużo tańsze niż np. wykonanie spadków na konstrukcji dachu metodą wylewki na mokro, ponieważ styropian jest materiałem bardzo lekkim znacznie ograniczającym ciężar dachu, a elementy styropianowe systemu są łatwe i szybkie w montażu. Sposób montażu może być mechaniczny lub na klej.
Zastosowanie styropianu spadkowego:
– izolacja termiczna i odwodnienie dachów płaskich nowych i zmodernizowanych oraz tarasów
Grubość płyty spadkowej uzależniona jest od potrzeb klienta : czy jego podstawowym celem jest jedynie uzyskanie spadu, czy też termoizolacja.

Płyty spadkowe najczęściej produkowane są w wymiarach 1,0 m x 1,0 m (max wymiar to 2,0 m x 1,0 m), możemy je wykonać ze spadkiem jedno i wielokierunkowym.

KLINY DACHOWE (trójkątne)

trojkatne kliny styropianowe

Trójkątny klin styropianowy dachowy stosuje się w obróbkach papowych na dachach płaskich krytych papą termozgrzewalną. Ich głównym zadaniem jest zmniejszenie kąta załamania papy, dzięki czemu woda opadowa nie gromadzi się w pobliżu kominów, świetlików, ścian czy ogniomurów. Do przytwierdzenia klinów styropianowych do podłoża stosuje się plastyczny klej bitumiczny.
Kliny styropianowe najczęściej produkowane są w wymiarach: 5 cm x 5 cm, 10 cm x 10 cm, 15 cm x 15 cm lub według zamówienia klienta.

kliny dachowe styropianowe